W sobotę 11.0.2016 r. w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Piłkarski Piknik z Akademią Piłkarską LV, w którym wzięli udział najmłodsi podopieczni Akademii z rocznika 2010. Do Tomaszowa przyjechały liczne zespoły z Piotrkowa, Radomska, Skierniewic oraz Łodzi. Łącznie wystartowało 11 drużyn, które rywalizowały ze sobą w turnieju.

Była to doskonała okazja do zmierzenia się z innymi rywalami w duchu „fair play” oraz do świetnej zabawy. Mecze rozgrywane były w 2 grupach w systemie „każdy z każdym” po 14 minut bez przerwy. Organizatorzy turnieju nie prowadzili klasyfikacji końcowej, gdyż najważniejsza w tym dniu była dobra zabawa. Wszystkie zespoły były zwycięskie przez co zostały nagrodzone na koniec medalami, dyplomami oraz pucharem. W przerwie pomiędzy meczami przygotowane zostały piłkarskie zabawy dla zawodników którzy za udział zostawali nagradzani drobnymi upominkami.  Na zakończenie zmagań turniejowych był czas na wspólne grillowanie, zdjęcia oraz rozmowy.

IMG_3268

Występ naszych chłopców należy podsumować w samych superlatywach i to nie ze względu na osiągane wyniki bo one, w tym momencie rozwoju dzieci, mają zdecydowanie drugorzędne znaczenie, ale oceniając zaangażowanie, ambicje, waleczność i radość towarzyszącą każdej chwili spędzonej na boisku. W każdym meczu padało mnóstwo bramek a żadne spotkanie nie zakończyło się wynikiem bezbramkowym!

W Turnieju wzięły udział następujące zespoły:

Gr A : Lechia I, Lechia II, Widok Skierniewice, Widok Skierniewice I, Football Academy Łódź Południe, Rap Radomsko

Gr B: Lechia I, Lechia II, UKS Piotrcovia Piotrków, Widok Skierniewice II, Concordia Piotrków

Serdecznie dziękujemy głównemu sponsorowi turnieju – KP RKS Lechia, Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej za profesjonalną obsadę sędziowską, a także Piekarni „Starzyce” za ufundowanie pysznego pieczywa.