LV CUP 2016

W dniu 27 sierpnia na boisku sztucznym przy KP RKS Lechia 1923 w Tomaszowie Maz. odbył się WAKACYJNY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROCZNIKA 2008 – LV CUP 2016

Turnie był bardzo silnie obsadzony i uczestniczyło w nim 12 drużyn, w tym 3 drużyny Akademii Piłkarskiej LAS VEGAS KP RKS Lechia 1923. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy:

GRUPA A: LECHIA TOMASZÓW MAZ. (ZIELONA), MAZOVIA RAWA MAZOWIECKA, GKS BEŁCHATÓW, AKADEMIA PIŁKARSKA WIDZEW

GRUPA B:  LECHIA TOMASZÓW MAZ. (CZERWONA), MAZOVIA TOMASZÓW MAZ., AJAKS CZĘSTOCHOWA, LECHIA TOMASZÓW MAZ. (ŻÓŁTA)

GRUPA C: STAL NIEWIADÓW, SMS ŁÓDŹ, URSUS WARSZAWA, WIDOK SKIERNIEWICE

System rozgrywek przewidywał, iż po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do grupy „złotej”, gdzie będą grać o miejsca 1-6. Natomiast zespoły z miejsc 3-4 utworzą grupę „srebrną” i będą walczyć o miejsca  7-12.

W pierwszej fazie rozgrywek drużyny Akademii Piłkarskiej Lechii rywalizowały ze zmiennym szczęściem. Lechia zielona rozpoczęła turniej od  porażki z Widzewem 0-2, następnie było zwycięstwo z GKS Bełchatów 4-0 i 4-1 z Mazovią z Rawy Mazowieckiej. Pozwoliło to na zajęcie drugiego miejsca w grupie za Widzewem i awans do grupy „złotej”.  W grupie B Lechia czerwona rozpoczęła turniej od porażki z Ajaksem 0-1, następnie zwycięstwo 2-0 z Mazovią Tomaszów Mazowiecki i 5-2 z Lechią żółtą. Drużyna Lechii żółtej poza porażką z Lechią czerwoną zanotowała jeszcze porażkę z Ajaksem 0-2 i zwycięstwo z Mazovią Tomaszów Maz. 2-1. Ostatecznie Lechia czerwona zajęła drugie miejsce w grupie za Ajaksem i awansowała do grupy złotej. Lechia żółta zajęła 3 miejsce w grupie i w dalszej części turnieju rywalizowała w grupie srebrnej.

4Lechia żółta rywalizację o miejsca 7-12 rozpoczęła od dwóch remisów 2-2 ze Stalą Niewiadów i GKS Bełchatów oraz 1-1 z Mazovią z Rawy Mazowieckiej. Następnie przyszła wygrana 6-1 z Mazovią Tomaszów Maz. i na zakończenie porażka 1-4 z SMS Łódź. Ostatecznie drużyna zajęła 10 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, iż drużyna ta w większości składała się z chłopców z rocznika 2009, a więc młodszych o rok od pozostałych zawodników.