Kolejna wygrana rocznika 2008

W niedzielę 24.04.2016r. drużyna rocznika 2008 z Akademii Piłkarskiej Las Vegas wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej z okazji VI urodzin Rap Radomska „ESBANK CUP 2016”.
W turnieju uczestniczyło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy po 5 zespołów. Wyniki meczów Naszej grupy „A”  przedstawiały się następująco:
LECHIA – JUTRZENKA BYCHLEW   2:2
LECHIA – ORLIK BLACHOWNIA   2:0
LECHIA – ESBANK RAP I RADOMSKO   3:0
LECHIA – WIDZEW ŁÓDŹ  5:0
Młodzi tomaszowianie po jednym remisie i trzech zwycięstwach zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, awansując do fazy ćwierćfinałowej. Tutaj przyszło się zmierzyć z zespołem, który zajął czwarte miejsce w grupie „B”. Po zaciętym meczu Lechici pokonali pewnie zespół Deko Włoszczowa 4:0, co zapewniło awans do Dużego Półfinału. W tej fazie rozgrywek chłopcy zmierzyli się z zespołem Esbanku Rap II Radomsko. Po dość wyrównanym pojedynku Gospodarze turnieju musieli uznać wyższość naszego zespołu. Podopieczni AP Las Vegas wygrywając mecz półfinałowy 1:0 pewnie awansowali do Wielkiego Finału.
2016-04-04-(6)
Jak się później okazało trafili na zespół Rakowa Częstochowa. Mecz był na naprawdę wysokim poziomie po obu stronach boiska. Pomimo całodniowego zmęczenia żaden zespół nie odpuszczał i do samego końca dzielnie walczył, co zakończyło się sprawiedliwym remisem 0:0. Zwycięzcę miały wyłonić trzy serie rzutów karnych i tak się stało. Chłopcy po raz kolejny udowodnili już, że rzuty karne to ich dobra strona, wygrywając 3:2!!!!!
DSC_0099
Klasyfikacja końcowa :
I miejsce – Lechia Tomaszów Maz.
II miejsce – Raków Częstochowa
III miejsce – Esbank Rap II Radomsko
Wspaniały, takim słowem należy podsumować występ młodych zawodników Lechii podczas turnieju „Esbank Cup 2016”. Warto nadmienić iż w całym turnieju chłopcy strzelili 20 goli a stracili tylko 3!
DSC_0111
Na wielkie słowa uznania zasługuje również trener chłopców Radosław Wilczyński, który został nagrodzony przez organizatorów oraz wszystkich kibiców nagrodą „Fair Play” za postawę jaką prezentował przez cały dzień trwania turnieju.

DSC_0106
Barw Lechii bronili: Oliwier Sobczyk (8 goli), Bartłomiej Krawczyk (2), Maciej Bielejewski, Adam Piekarski (6), Karol Świątek (2), Jakub Mączyński, Patryk Kałwa, Jakub Rzymkowski, Wiktor Pasierb, Michał Pustelnik, Jakub Szulowski (2), Filip Sidwa. Trenerem chłopców jest Radosław Wilczyński.
Jeszcze raz wielkie brawa dla drużyny, trenera oraz rodziców, którzy aktywnie wspierali i dopingowali swoje pociechy tego dnia!